Jauktais koris “Ventspils” – kolektīvs ar lielu radošo potenciālu, izteiksmīgu muzikalitāti un stipru garu. Kora iestudētās koncertprogrammas un muzikālās izrādes diriģenta Aigara Meri vadībā uzrunā klausītāju sirdis un atklāj kora bezgalīgās iespējas jauniem muzikāliem izaicinājumiem. Būt ceļā uz visaugstākajām virsotnēm – tas ir kora darbības galvenais motīvs!

Jauktais koris “Ventspils” savu darbību jaunā kvalitātē uzsāka 2014. gada nogalē. Ventspils klausītājiem ik gadu tiek piedāvātas dažādu žanru orģinālprogrammas, kā arī kopprojekti ar Latvijā atzītiem māksliniekiem, Ventspils Kamerorķestri un Ventspils bigbendu.

Jauktais koris “Ventspils” veiksmīgi startējis dažādos starptautiskos koru mūzikas konkursos:
2015. gads – 14. Starptautiskais koru festivāls “Tallinn 2015” (augstākais vērtējums kategorijā “Tautas mūzika”)
2016. gads – XX Starptautiskais Stasis Šimkus koru konkurss (1. vieta jaukto koru grupā, speciālbalva par labāko obligātā skaņdarba izpildījumu, kā arī speciālbalva par labāko programmu)
2017. gads – 3. Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017. (Zelta diploms un kategorijas uzvarētāja tituls atklātā konkursa kategorijā “Folklora a capella”, Zelta medaļa un “Nāciju Grand Prix 2017” čempiona tituls)
2017. gads – 5. Starptautiskais Kopernika koru konkurss “PER MUSICAM AD ASTRA” (Grand Prize 2017, 1. vieta jaukto koru grupā, 1. vietu Tautas mūzikas programmā)

2018. gada vasarā, veiksmīgi startējot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursa pusfinālā jaukto koru grupā, ventspilnieki ierindojās astotajā vietā, iekļūstot “Dziesmu karu” finālā, kur 20 Latvijas labāko koru konkurencē izcīnīja augsto trešo vietu.

2019. gada martā “Music Cultur Travel” organizētajā Starptautiskajā Koru mūzikas konkursā, kas norisinājās Veronā, Itālijā, jauktais koris “Ventspils” ieguva divus visaugstākā kaluma apbalvojumus (Tauta mūzikas un Garīgās mūzikas kategorijā), kā arī specbalvu par labāko obligātā skaņdarba izpildījumu.

2022. gada septembrī jauktais koris “Ventspils” diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Aigara Meri vadībā 5. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā ieguva augsto 2. vietu un speciālbalvu par labāko skaņdarba izpildījumu unisonā.

2023. gadā XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Koru konkursa finālā jauktais koris "Ventspils" ieguva augsto 3. vietu, bet Aigars Meri šajos svētkos debitēja virsdiriģenta godā.

2024. gada 20. janvārī tika pasniegta pirmā Latvijas “Kormūzikas balva” – vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē –, un nominācijā “Gada kora vadītājs” balvu saņēma SIA “Kurzemes filharmonija” jauktā kora “Ventspils” diriģents Aigars Meri.

Vairāk informācijas skatīt ŠEIT