Izdod grāmatu par Ventspils koncertzāles “Latvija” tapšanu

29.01.2024

Atzīmējot koncertzāles “Latvija” piecu gadu jubileju, Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod grāmatu “Koncertzāle “Latvija”: Ventspils koncertzāle un mūzikas vidusskola”.

Grāmatas 208 lapaspusēs atainots Ventspils koncertzāles “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskolas, kā arī Lielā laukuma un strūklakas “Fregate “Valzivs”” tapšanas process, kas no idejas līdz izveidei aizņēmis 15 gadus. Tā paver arī ieskatu Ventspils mūzikas dzīves un Ventspils Mūzikas vidusskolas vēsturē un jauna pilsētas centra – Lielā laukuma ar koncertzāli “Latvija” – attīstībā.  Grāmatā iekļautas skaistas Lielā laukuma, koncertzāles “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskolas fotogrāfijas, kā informācija par Latvijas un starptautiskos konkursos novērtētās ēkas pārdomātajiem arhitektūras un energoefektivitātes risinājumiem, būvniecības procesu un izveidē iesaistītajiem cilvēkiem.

Tirdzniecībā grāmata pieejama Tūrisma informācijas centrā, Dārzu ielā 6, Ventspilī par 21,00 EUR, tāpat to var iegādāties Ventspils muzejā un grāmatnīcās. Grāmata sarakstīta latviešu valodā ar kopsavilkumu angļu un vācu valodā, un tā būs  lieliska dāvana, ar ko iepriecināt draugus, ģimenes, kolēģus un sadarbības partnerus.

Jaunās valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas būvdarbi notika projekta “Zema enerģijas patēriņa Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas ar koncertzāles funkciju būvniecība, Lielajā laukumā 1, Ventspilī” Nr. EKII-2/1 ietvaros, kuru finansiāli atbalstīja Emisiju kvotu izsolīšanas instruments, un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas infrastruktūras attīstība” Nr. 8.1.3.0/16/I/014  ietvaros.